22 Mayıs 2024 Çarşamba

Maltepe Ardahanlılar Derneği ardahan'a çıkarma yaptıMerkezi İstanbul Maltepe'de bulunan Maltepe Ardahanlılar Derneği, Ardahan merkez ve ilçelerinin yanısıra İstanbul Merkez ve özellikle'de Maltepe İlçesi sınırlarında sürekliliği olan projeler üreten ve hayata geçiren bir dernek olma özelliğini sürdürmeye devam ediyor.


Dernek yönetimi yeni projelerinin açılışı için Ardahan'a çıkarma yaptı. Maltepe Ardahanlılar Derneği’nin girişimi ve Lions Federasyonu Eğitim Komisyonunun organizasyonu ile Ardahan Çıldır Şehit Öğretmen Sezgin Yolcu Yatılı Bölge Ortaokulu’nda Müzik Atölyesi ve Drama Atölyesinin açılışı yapıldı. Uzman Eğitimci Yazar Yaşar GELER tarafından yaptırılan bu projeye Yazar Murat Tuncel  destek sağladı.

19- 20- 21 Mayıs tarihlerinde ardahan Çıldır İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün açılış daveti üzerine Dernek Başkanı Uz. Eğitimci, Yazar Yaşar Geler ve yönetim kurulu üyeleri Mahir Akbulak, Mustafa Topçu, Yaşar Özkaragöz ve Zihni Akbulut’tan oluşan heyet Ardahan'ın Çıldır ilçesine  iki günlük çalışma ziyareti gerçekleştirdi. Bu çalışmalar kapsamında Çıldır Belediye Başkanlığına, Çıldır İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne, Ardahan İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ve Ardahan’a önemli bir turizm tesisi kazandıran Eski Ardahan Milletvekili, İş İnsanı Ensar Öğüt’te ziyaret edildi.
Ardahan Çıldır İlçe Kaymakamı Muhammed Enes İpek, Çıldır Belediye Başkanı K. Yakup Azizoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Gürbüz Yıldız, Çıldır İl Genel Meclis Üyesi A. Rıfat Vural, İlçe Müftüsü, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrencilerin katılımıyla Müzik Atölyesi ve Drama Atölyesinin açılışları gerçekleşti.

Açılış ve sunumların ardından Uz. Eğitimci, Yazar Yaşar Geler’e, Maltepe Ardahanlılar Derneği’ne, Yazar Murat Tuncel’e ve Lions Kulüpleri yönetimine birer teşekkür plaketi verildi. Derneğin plaketini açılışa katılan yöneticiler birlikte aldı.

Dernek Başkanı ve Uz. Eğitimci, Yazar Yaşar Geler yaptığı açıklamada.
"Maltepe Ardahanlılar Derneği bundan sonra da bu türden projeler üretmeye devam edecektir. Bu projelerde görev alan ve destek veren dernek yöneticileri ve üyelerine teşekkür ediyoruz" dedi. İmparator Gazetesi Mehmet Ali Arslan
Sonraki Next Post
Önceki Previous Post
Sonraki Next Post
Önceki Previous Post